اولین برداشت گل محمدی در ناحیه مقاومت فارسان
شناسه خبر :۹۳۰۶

اولین محصول گل محمدی که به همت بسیج سازندگی در محل ناحیه مقاومت فارسان کشت شده بود برداشت شد.

نسخه مناسب چاپ

 

فرمانده سپاه ناحیه فارسان در گفتگو با خبرنگار افتخاری بسیج از برداشت نخستین محصول گل محمدی در سپاه ناحیه فارسان خبر داد.

سرهنگ پاسدار حمید یزدانی افزود: در سال گذشته به همت بسیج سازندگی سپاه فارسان در محوطه ناحیه تعداد ۳۲۷ اصله بوته گل محمدی در زمینی به متراژ ۱۰۰۰ متر در غالب طرح پایلوت گل محمدی کاشته شد.

وی ادامه داد: به همت نیروهای بسیج سازندگی ناحیه این بوته ها به صورت کاملا علمی کاشته و با روش آبیاری قطره ای آبیاری شدند و به آنها رسیدگی شد و هم اکنون اولین برداشت محصول آنها انجام شده است.

یزدانی گفت: گل محمدی یکی از گیاهانی است که با شرایط آب و هوایی در منطقه چهارمحال و بختیاری و شهرستان فارسان بسیار سازگار است و گیاهی بسیار مقاوم است که به آب کمتری نیاز دارد و در برابر کم آبی بسیار مقاوم است و در عوض محصولی بسیار پر کاربرد دارد.

وی خاطرنشان کرد:  البته باید گفت که گل محمدی محصولی است که از سال سوم به بعد محصول واقعی می دهد و به مرحله برداشت می رسد، اما علاوه بر اینکه در ناحیه فارسان شرایط جهت کاشت و رشد گل محمدی مناسب بود، نیروهای بسیج سازندگی ناحیه نیز بسیار اصولی و علمی کار کردند و به همین جهت در همین سال اول به نسبت محصول قابل توجهی بدست آمد.

فرمانده سپاه فارسان با اشاره به افزایش یکهزار متر دیگر به زیرکشت گل محمدی در این ناحیه طی سال جاری، از آمادگی بسیج سازندگی و بسیج مهندسین کشاورزی برای ارائه مشاوره و حمایت از علاقه مندان به تولید این محصول گیاهی و دارویی در سطح شهرستان فارسان خبر داد./خبرگزاری بسیج

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها