در هفته بسيج/
شناسه خبر :۹۱۲

ويزيت رايگان ۸۰ نفر در روستاي قراقوش در شهرستان سامان

مسئول کانون بسيج جامعه پزشکي شهرستان سامان با بيان اينکه در هفته بسيج ۸۰ نقر در روستاي قراقوش ويزيت رايگان شده اند، بيان داشت:هدف از ارائه رايگان خدمات پزشکي در روستاي قراقوش ارائه خدمات به مناطق کمتر برخورد شهرستان سامان است.
نسخه مناسب چاپ

پيران فرجي در  ما با بيان اينکه به مناسبت هفته بسيج از اعزام تيم پزشکي همراه با کارشناسان بهداشتي به مناطق کمتر برخوردار روستاي قراقوش خبر داد و اظهار داشت: در اين روستا ۸۰ نفر بيمار ويزيت و ۳۰ مورد تزريقان انجام شد. فرجي با بيان اينکه ويزيت، تزريق و تست غربالگري بيماري های ديابت، فشار خون و... به صورت رايگان خدمات رساني به مراجعه کنندگان صورت گرفته است، بيان داشت: بيماري ها شامل سرما خوردگي و علايم کمر درد و پا درد بوده است.

وي ارائه رايگان خدمات پزشکي در مناطق کمتربرخوردار روستاي قراقوش را هدف این طرح عنوان کرد و بيان داشت: اعضاي بسيج جامعه پزشکي با حضور در روستاها و مناطق محروم شهرستان علاوه بر ارائه خدمات درماني بهداشتي، وضعيت سلامت دانش‌آموزان را رصد کرده و در بخش پزشکي بهداشتي، دندانپزشکي و پيشگيري از بيماري‌ها نيز به آنها آموزش مي‌دهند.

فرجي با بيان اينکه روستاي قراقوش جزء روستاهاي قمر است که در ماه يک بار پزشک در اين روستا مستقر مي شود بيان داشت: فردا در روستاي مارکده خدمات رساني داندان پزشکي صورت مي گيرد که اطلاع رساني در اين زمينه دردر روستاهاي منطقه صورت گرفته است.

وي افزود: خدمات دندان پزشکي براي مادران باردار، دانش آموزان، آموزش براي دانش آموزان در راستاي نحوه مسواک زدن و... صورت خواهد گرفت.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها