مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع):
شناسه خبر :۲۸۸۰

فعالیت ۲۰۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار در چهارمحال و بختیاری/ تخصیص ۵ میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد اشتغال

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، گفت: فعالیت‌های گروه‌های جهادی در قالب خدمات‌رسانی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی در مناطق محروم انجام می‌گیرد.
نسخه مناسب چاپ

محمدعلی مرادی ، با اشاره به اهداف برگزاری همایش تجلیل از گروه‌های جهادی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش تجلیل از زحمات گروه‌های جهادی در طول سنوات گذشته و توجیه مسؤولان گروه‌های جهادی است.

وی با بیان اینکه طرح اعتلای بسیج سازندگی از اولویت‌های آینده بسیج سازندگی است، ادامه داد: لازم است گروه‌های جهادی سازماندهی و ساماندهی شوند و گروه‌های جهادی در مناطقی که قصد خدمت‌رسانی دارند به‌صورت هدفمند و با برنامه‌ریزی وارد شوند و همچنین منطقه جغرافیایی و منطقه هدف آن‌ها مشخص شود و بر اساس اولویت‌بندی بحث خدمت‌رسانی را انجام دهند.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) اضافه کرد: این هدفمندی بدین معنا است که گروه‌های جهادی زمانی‌که وارد یک منطقه می‌شوند اولویت‌ها را شناسایی و پس از چند سال حضور در منطقه یک کار را آغاز کنند و آن‌را به‌صورت کامل به اتمام برسانند تا این مسئله بتواند بازخوردی در بین مردم منطقه و جامعه داشته باشد.

مرادی با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های گروه‌های جهادی در قالب خدمات‌رسانی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی انجام می‌گیرد که در سال‌جاری حدود ۱۸۰ پروژه‌ عمرانی که شامل تعمیر، احداث و تکمیل مساجد، خانه بهداشت، غسال‌خانه، خانه نیازمندان، احداث پل، جاده، اجرای طرح‌های آبیاری و آب‌رسانی به کشاورزان انجام گرفته شده است.

وی اضافه کرد: گروه‌های جهادی با همراهی نیروهای خودجوش، خیرین و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در راستای کمک به نیازمندان در بحث معیشتی در بین نیازمندان بسته‌های غذایی، البسه، لوازم‌التحریر و وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان را توزیع کردند.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) با بیان اینکه گروه‌های جهادی آمادگی امدادرسانی در مناطقی که در سطح استان و کشور دچار بحران می‌شوند را دارد، گفت: در زلزله کرمانشاه گروه‌های جهادی استان ۲ ماه در این منطقه حضور داشتند و تقریباً ۱۶۵ کانکس ثابت ساخته و تحویل زلزله‌زدگان شد و همچنین ۸۰ کانکس اهدایی نیز در اختیار مردم زلزله‌زده این مناطق قرار گرفت.

مرادی با اشاره به اینکه سازماندهی و رتبه‌بندی گروه‌های جهادی در حال انجام است، بیان کرد: برنامه سال آینده بسیج سازندگی خدمت‌رسانی تحت امر قرارگاه خدمت‌رسانی سپاه ارائه خدمات در عرصه‌های اقتصادمقاومتی، اشتغال‌زایی، بهداشت و سلامت، فرهنگی و اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۶ بالغ بر پنج میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح‌های زودبازده روستایی در راستای ایجاد اشتغال درنظر گرفته شد که این اعتبار در قالب تسهیلات با سود کم‌بهره جهت اشتغال‌زایی اعطا شد.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع) در پایان گفت: در سال آینده نیز تسهیلاتی جهت ایجاد طرح‌های اقتصادمقاومتی، طرح‌های زودبازده مانند پرورش ماکیان، زنبورعسل، قارچ و مرغ، توسعه گلخانه‌ها و احیای باغات، صنایع دستی و مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است./فارس

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها