فرماندار شهرستان بن:
شناسه خبر :۱۸۳۴

جذب ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال تسهيلات مشاغل خانگي در شهرستان بن

سهم اين شهرستان از تسهيلات استان، ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال بود که توسط هفت دستگاه اجرايي جذب و به متقاضيان پرداخت شد.
نسخه مناسب چاپ

کمال اکبريان فرماندار شهرستان بن در حاشيه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان که با حضور رئيس جهاد دانشگاهي استان تشکيل شد گفت: سهم اين شهرستان از تسهيلات استان، ۶ ميليارد و ۷۵۰ ميليون ريال بود که توسط هفت دستگاه اجرايي جذب و به متقاضيان پرداخت شد.

وي افزود: اين تسهيلات با سود چهار درصد توسط دستگاهاي اجرايي شهرستان از جمله صنعت و معدن، جهاد کشاورزي، منابع طبيعي، فرهنگ و ارشاد اسلامي، کميته امداد و بهزيستي به بانک‌هاي عامل معرفي و پرداخت گرديد.

اکبريان خاطرنشان کرد: در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و به منظور ايجاد اشتغال پايدار مي بايست تغيير نگرش و رويکرد و تجاري سازي مشاغل خانگي با آموزش صورت پذيرد.

وي بر برندسازي توليدات شهرستان ازجمله خاتم شيخ شبان تأکيد کرد و يادآور شد: مي توان با برگزاري جلسات آموزشي، اتصال حلقه هاي توليد و بازار فروش براي حمايت از توليدکنندگان را تقويت کرد.

وحيد خليلي رئيس جهاد دانشگاهي استان نيز در اين جلسه جزئيات طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي را تشريح کرد.

وی گفت: نگرش‌ها و روش‌ها نسبت به موضوع اشتغال به روز نيست و دو گزينه شغل و تسهيلات به تنهايي اشتغال پايدار ايجاد نمي‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری شناسايي مزيت‌ها، اولويت‌بندي مشاغل در استان، آموزش، مشاوره و توانمندسازي، کمک به به‌روزرساني و توليد استاندارد، شناسايي بازارهاي هدف، اتصال به بازار و تجاري‌سازي و فروش محصول را از مراحل مختلف اجراي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي برشمرد.

اين طرح به صورت آزمايشي-الگويي (پايلوت) در هشت استان کشور از جمله چهارمحال و بختياري در حال اجراست./زنگ خبر بن

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها