شناسه خبر :۱۵۰۵

رفع تصرف بيش از ۳۰ هزارمترمربع اراضي ملي در مناطق حفاظت شده استان

مديرکل حفاظت محيط زيست استان چهارمحال و بختياري از تشکيل پرونده قضايي و رفع تصرف ۳۰۴۵۲ متر مربع از اراضي ملي در ۹ ماهه سال جاري در شهرستان کيار اين استان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

شهرام احمدي مدير کل محيط زيست چهارمحال و بختياري گفت: حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري در مقابله با متجاوزان به محيط زيست و اراضي ملي کاملا جدي است.

وي افزود: از ابتداي سال جاري تا کنون با تلاش مسئولان ۳۰۴۵۲ متر مربع از اراضي ملي در مناطق حفاظت شده هلن و سبزکوه از دست سودجويان خارج شده است.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان ضمن نتيجه بخش خواندن حمايت هاي دستگاه قضايي اظهار داشت: بسياري از تصرفات غيرقانوني در مناطق حفاظت شده توسط افراد حقيقي صورت مي گيرد.

وي افزود: برخي از تصرفات در نتيجه ي وسعت مناطق حفاظت شده در کنار تعداد کم محيط بانان در ساليان گذشته رخ داده است.

احمدي همچنين به نقش مردم در مقابله با زمين خواري اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ سازي صورت گيرد و اطلاعات بالا رود، اهالي حاشيه مناطق حفاظت شده با علاوه بر اينکه خود دست به تجاوز به حريم ملي نمي‌زنند در برخورد با متخلفان دستگاه هاي نظارتي را ياري خواهند کرد.

احمدي در پايان تصريح کرد: شوراي حفظ حقوق بيت المال و تعامل ويژه بين اداره کل حفاظت محيط زيست و مراجع قضايي استان زمين خواري در مناطق را به کمترين سطح خود رسانده است. /بام ايران

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها