سردارکبری با حضور در استان کرمانشاه بیان کرد؛
شناسه خبر :۱۳۴۲

سپاه ومردم بسیجی بام ایران درخدمت زلزله‌زدگان هستند

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم علیه السلام درجمع زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت:سپاه و مردمی بسیجی چهارمحال و بختیاری درخدمت زلزله‌زدگان هستند.
نسخه مناسب چاپ

سردارعلی محمداکبری باحضوردراستان کرمانشاه، ضمن بازدید ازپیشرفت کاراکیپ های اعزامی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در زمینه های آواربرداری، تجهیز،ساخت و امداد رسانی به ۷ روستا واگدار شده به استان،با مردم پهلوان پروراین خطه دیدار وگفتگو کرد.

سردارفرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در حاشیه این دیدارگفت:درکوتاهترین زمان ممکن اکیپ های امدادی سپاه استان عازم کرمانشاه شدند که نسبت به آواربرداری، وخروج احشام از زیر آوار، تهیه و تقدیم چادر برای اسکان موقت،توزیع پوشاک، وسایل گرمازا، اقلام خوراک، آب و نفت رسانی ، سایر اقلام موردنیاز و توزیع هدایای مردمی، اقدام کردند.

وی ادامه داد: درنخستین گروه کمک‌رسانی سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام ۱۰۰نفر به مناطق زلزله زده اعزام شدند که کمک‌رسانی اولیه،جانمایی و صاف کردن زمین برای اسکان اضطراری و کانکس، همچنین ساخت و تعمیر حمام و سرویس های بهداشتی را انجام دادند.

سرداراکبری افزود:اکیپ مجهزپزشکی سپاه استان و تیپ مقدس حضرت قمربنی هاشم علیه السلام به همراه آمبولانس و دارو با استقرار در استان کرمانشاه به پاری مصدومین شتافتند.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت:دومین گروه بسیج سازندگی درقالب۴۰ بسیجی به مناطق زلزله‎زده کرمانشاه اعزام شدند.

وی ادامه داد:این گروه متشکل ازنیروهای تخصصی ویِژه بازسازی مناطق زلزله زده شامل:بنا،جوشکار و...بودند.

سرداراکبری افزود: سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال وبختیاری اسکان موقت، کمک‌رسانی و اسکان دائم ۷ روستای زلزله‌زده از استان کرمانشاه رابر عهده دارد.

وی به نیازمندی‌های ضروری مناطق زلزله زده اشاره و گفت:باتوجه به شرایط جوی،مردم خسارت دیده در این مناطق نیازمبرم به کانکس برای اسکان موقت، وسایل گرمازا، وجه نقد برای تأمین وسایل موردنیاز دارند.

سردار اکبری با تقدیر از کمک های مردم ولایتمدار استان به مناطق زلزله زده افزود:مردم عزیزاستان می توانندکمک های خود را به پایگاه‎های مقاومت بسیج تحویل دهند تا به استان کرمانشاه ارسال شود .

وی ادامه داد:شماره حساب۵۱۵۱۶۲۸۴۳۸۰۱۱ و شماره شباب ۵۷۰۰۱۵۰۰۰۰۰۰۵۱۵۱۶۲۸۴۳۸۰۱۱ برای واریز کمک های نقدی درنظر گرفته شده است.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام به اعزام گروه جهادی برای ساخت وبازسازی مناطق زلزله زده در استان کرمانشاه، اشاره کرد و گفت:بسیجیان علاقه‌مندبرای کمک‌رسانی به زلزله زدگان می‌توانند به صورت حضوری در بسیج سازندگی نواحی مراجعه و ثبت نام کنند.

شایان ذکراست:دراین سفر که مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام هم حضورداشت از ۷ روستای واگذارشده به سپاه استان چهارمحال وبختیاری بازدید و ضمن گفتگو با آحاد مردم و شنیدن مشکلات موجود و دستور همکاری در رفع مشکلات،از خانواده های که در حادثه زلزله عزیزانی را از دست دادند دلجویی کردند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها